1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Romashka-Z-Leto [24]
3 years ago
6

Help me pls giving 25 points

Mathematics
2 answers:
ankoles [38]3 years ago
4 0
The answer to this question is Letter B.
torisob [31]3 years ago
4 0
What you would do is 6*8 which equals 48. How I remember that Is I do 6*8 is 48. <span />
You might be interested in
A hoody that costs $18.00<br> was discounted at 40% off.
Lunna [17]

Answer:

$10.80

10% = 1.80

1.8x4 = 7.2

4 0
3 years ago
If you need any help with fractions I'm here to help. This is for 4th grade and less.
Vlad [161]

Ok, thanks for your support, You're amazing!!!!! :)

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The expression (3x - 1)4 is expanded and simplified.
USPshnik [31]
I think it's A
Hope it helps u
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
If side A is 10 inches long, and side B is 24 inches, find the length of the unknown side.
Roman55 [17]

Step-by-step explanation:

Right Triangles and the Pythagorean Theorem. The Pythagorean Theorem, a2+b2=c2, a 2 + b 2 = c 2 , can be used to find the length of any side of a right triangle.

4 0
3 years ago
Ray Cupple bought a basic car costing $10,150.00, with options costing $738.00. There is a 6% sales tax in his state and a combi
Firlakuza [10]
            The Cost of a Basic Car: $10,150.00
Options on the Cost of a Basic Car: $738.00
           License and Registration Fee: $50.00
                                      Subtotal: $10,938.00
                                              Sales Tax: 0.06
                                           Total: $11,594.28

I notice that I have to add the cost of the car, the option of the car, the license and registration fee, and the sales tax in order to find out the total of what it might cost for all of them. So I calculated it in a receipt form to find of the subtotal and the total of Ray' s cost, which is above the screen.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Randall bought 2 game controllers at Electronics Plus for $36. What is the unit rate for game controller at Electronics Plus?
    12·2 answers
  • Please answer<br><br>(7*2)^3=?
    11·1 answer
  • Tanisha and Rachel had lunch at the mall tanisha ordered three slices of pizza and two colas Rachel ordered two slices of pizza
    11·2 answers
  • The old city park is rectangular. It has a length of 350 meters. It has a width of 125 meters. What is the perimeter, in meters,
    9·1 answer
  • If the state sales tax rate is 8%, how much money will you need to purchase a pair of jeans costing $29.99 and a shirt costing $
    7·2 answers
  • How are mimes and tableaus different. and how are they similar​
    10·1 answer
  • Triangle ABC IS dilated using the origin as the center of dllation to create triangle A'B'C'. What rule best represents the dila
    6·1 answer
  • Help with this question. Will give brainliest.
    5·2 answers
  • What is gross income?
    5·1 answer
  • Can someone help me please?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!