1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
levacccp [35]
3 years ago
5

Emma buys a book and gives the clerk $13.00. How much did the book cost if her change is $0.33?​

Mathematics
2 answers:
creativ13 [48]3 years ago
8 0

Answer:12.67

Because 13.00-0.33=12.67

AysviL [449]3 years ago
7 0

Answer:

12.67

Step-by-step explanation:

13.00-0.33=12.67

You might be interested in
AVERE<br> Given: P(0, -13) and 7(15,-7)<br> What is the slope of PT?
Fynjy0 [20]

Answer:

2/5

Step-by-step explanation:

To find the slope of a line segment, find the difference in y and divide by the difference in x (delta y / delta x)

Delta y: -7 - (-13) = 6

Delta x: 15 - 0 = 15

Slope = delta y / delta x

Slope = 6/15 = 2/5

If this helped, I really would appreciate if you tagged as brainliest!

8 0
2 years ago
Que alguien me ayude cuanto hace q yo sali de escuela​
swat32

Answer:

a=20 m²

b=21 cm²

c=36 dm²

Step-by-step explanation:

A) 12²+16²=a²

144+256=a²

400=a²

√400=a

a=20

B) 28²+b²=35²

784+b²=1225

b²=1225-784

b²=441

b=√441

b=21

C) c²+15²=39²

c²+225=1521

c²=1296

c=√1296

c=36

7 0
3 years ago
A coin lands on Heads 200 times. The relative frequency of Heads is 0.4 How many times was the coin thrown?
Pani-rosa [81]

Answer:

jn;,kjkml,;.,;mnbnl,;vctgkhlkl;;ugbjkl;;

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
How to convert 20 into a fraction
zhuklara [117]
The answer would be 20 over 1 bevause if you do 20 ×1 you get 20. So the would be 20 over 1.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Juan bought 12 pounds of dog food for $15.72. What is the price per pound of the dog food?​
Greeley [361]
I believe it is $1.31
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Plaese help! been stuck on apex all day
    6·2 answers
  • Patty is 3 times as old as her brother, Terry. In 10 years, the sum of their ages will be 36. How old are they now?
    10·1 answer
  • There are 8 dinner rolls in a package. How many packages will be needed so that 64 people can get 2 dinner rolls?
    10·2 answers
  • Evaluate seven pi without a calculator
    10·1 answer
  • Can someone help me
    8·1 answer
  • What is the sum of the first 10 terms in the sequence 1, 3/2, 9/4, 27/8, 81/16​
    12·1 answer
  • A farmer is able to get 45.5 gallons of milk from his cow each week. How many gallons can he get per day?
    13·1 answer
  • Solve for r. r/5 = -9
    9·2 answers
  • HURRY!!! Please tell me a awnser i can just pick them in my class pick from the bottem
    5·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B18%7D%7B100%7D%20%20" id="TexFormula1" title=" \frac{18}{100} " alt=" \frac{18}{
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!