1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
malfutka [58]
3 years ago
11

Hey help me with ratios with double number lines uwur and you get 22 points

Mathematics
1 answer:
DENIUS [597]3 years ago
7 0

Answer:

270 words in 3 minutes

Step-by-step explanation:

First find what the total on one minute is.

180/2 =90 words per minute.

So 180+90= 270 words in 3 minutes

You might be interested in
4/15ths of 49. I know the answer but I can’t seem to figure out how to do the work so if someone could tell me the steps on how
DedPeter [7]

Answer:

.65

Step-by-step explanation:

Have you ever given up working on a math problem because you couldn’t figure out the next step? Wolfram|Alpha can guide you step by step through the process of solving many mathematical problems, from solving a simple quadratic equation to taking the integral of a complex function.

When trying to find the roots of 3x2+x–7=4x, Wolfram|Alpha can break down the steps for you if you click the “Show steps” button in the Result pod.

6 0
3 years ago
Uncle Sam sells cups at a shop. For every cup he sells, he collects 20% of the price of the cup. For every 10 cups that he sells
svlad2 [7]

Answer:

if its uncle sam IT MUST BE A CONSPIRACY!!!

Step-by-step explanation:

UNCLE SAM IS WATCHING

4 0
2 years ago
1025 + 503 – 1412 – 7
Andreyy89

Answer: a

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Each employee receives a 5% raise find the mean median and mode of the data with the race how does this incurs affect the mean m
marshall27 [118]

Answer:

um

Step-by-step explanation:

um sorry bud cant help

7 0
2 years ago
I am trying to solve for x
padilas [110]
Here how i found my answer.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help with math
    12·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (9,5) and (21,1)
    15·1 answer
  • It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
    13·1 answer
  • Find the simple interest. $18,981 at 9% for 208 days
    7·1 answer
  • Please find the value of x. Show reasons and i'll award brainliest.
    5·2 answers
  • Name 3 things that you need to know to know somethings volume. (teacher didn’t say what)
    6·1 answer
  • Evaluate 11y when y=5
    15·2 answers
  • Math experts!! Please factor this completely thank you
    8·1 answer
  • Write 2^ 100 as a power with the following base of 16 brianly. <br> Pls answer quickly
    13·1 answer
  • -0.056 + 0.27 = ?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!