1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paraphin [41]
3 years ago
8

Three teachers have provided you with an equation that models their salaries in million of dollars each year. teacher

Mathematics
1 answer:
Yuliya22 [10]3 years ago
4 0
Teacher c makes the most money at the end of their career since the model is entirely linear. 
You might be interested in
The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
mr_godi [17]

Answer:

$.30 per ounce

Step-by-step explanation:

Take the price and divide by the number of ounces to get the cost per ounce

4.82/16

$.30125 per ounce

Rounding to the nearest cent

$.30 per ounce

7 0
2 years ago
What is the value of y
mixas84 [53]
840? Im not sure im sorry
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A small<br> can of soup has a mass of<br> about 400 g. What would its<br> mass be on the moon?
choli [55]
It is 66.14g

Moon= (Weight on Earth/9.81m/s2) * 1.622m/s2
5 0
3 years ago
(05.03 LC) What is the initial value of the function represented by this graph? (1 point) ​
Liula [17]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
31. Jamie works at pizza hut. She makes $30 a day, plus $2 for each pizza she delivers. She earned $50
Mashcka [7]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

30+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2

Hope this helps!!

Can you tell me if it's right or not? And can you give me brainliest?!!

6 0
3 years ago
Other questions:
  • The excluded values of a rational expression are 2 and 5. Which of the following could be this expression?
    6·2 answers
  • Three forces act on a hook. Determine the magnitude of the resultant of the force.
    8·1 answer
  • .....................................:.
    10·2 answers
  • 5st + 8s +9t -2st + 7t
    15·2 answers
  • Try to answer this question for me pleaseee
    10·1 answer
  • I plz help meeeeeeeeeeee​
    9·1 answer
  • PLZ HELP <br> Is it one solution, infinite solution or no solution (explain why)<br> 3x+6 = -6 + 3x
    13·1 answer
  • Determine whether each of the properties described applies to volumetric or graduated glassware.
    10·1 answer
  • Solve this equation<br> 3/7x+5=-4/7x-3
    14·2 answers
  • How do you add 23+(2x)<br> ;()<br><br> freE PoInT
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!