1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AleksandrR [38]
3 years ago
10

What is 5 divide by 1/4 equals

Mathematics
2 answers:
Anarel [89]3 years ago
7 0
This equation is equal to 5*4 so it equals 20
slavikrds [6]3 years ago
5 0
1.25
punch it into the internet to acquire the answer

You might be interested in
Q(p) = p - 11, Find q(5p+4)​
deff fn [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

1. Substitute p for 5p+4

2. 5p+4-11

3. 5p-7

4 0
3 years ago
Tonya has 39 packages. Each package weighs 6 pounds. Choose the best estimate of the total weight of the packages.
Sidana [21]

Step-by-step explanation:

If were estimating, 39 is pretty close to 40 and 40x6 is 240 pounds. if we are getting exact about it, then 234 pounds

5 0
2 years ago
Is 67 a prime number?
alexdok [17]

Answer:

yes 67 is a prime number because has only 2 divisors

Step-by-step explanation:


7 0
3 years ago
G−9=−19<br><br> What does g=???
Free_Kalibri [48]

Answer:

g=-19+9

g=-10

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What operation should be performed first in the expression 18-2 2+5x(16- 66 didved 3)
Kay [80]
18 - 22 + 5x(66:3)
= 18 - 22 + 5x22
= -4 + 110
= 77
Give me a comment and a thank :))))
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mrs.Giuntini's lawn is triangle shaped with a base of 25 feet and a height of 10 feet . what is the area of Mrs. Giuntini's lawn
    15·1 answer
  • Simplify. rewrite the expression in the form b^nb ​n ​​ b, start superscript, n, end superscript. b^{-6}\cdot b^{11}
    5·2 answers
  • I also need work for understanding on these questions (I will mark as brainliest)
    6·1 answer
  • What happens to the sign or signs of the coordinates when you reflect a point?
    7·1 answer
  • -20 + 11= Please help if you know what the answer is please show work or explane how you got it?
    12·2 answers
  • What’s the unit rate of y = 6x
    7·1 answer
  • If you earn $3250 per month and you expect your earnings to increase by 2.2% per year, how much do you think you will be making
    6·1 answer
  • Pythagoras<br> (Show work)
    9·1 answer
  • There is 1/4 of a birthday cake left over. If 4 friends share it equally, what fraction of the entire cake will each friend rece
    10·2 answers
  • A 4-pint carton of sour cream costs $9.12. What is the price per cup?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!