1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataly [62]
3 years ago
15

Please help me with this question

Mathematics
1 answer:
scZoUnD [109]3 years ago
3 0
12 hours? If I'm wrong, sorry about that
You might be interested in
Write the​ point-slope form of the​ line's equation satisfying the given conditions. Then use the​ point-slope form of the equat
AnnyKZ [126]

Answer:

Step-by-step explanation:

y - 5 = 4(x - 7)

y - 5 = 4x - 28

y = 4x - 23

7 0
3 years ago
Box and whisker plots please help!
kotykmax [81]
The correct answer is D. 100%
Each tick counts as 8 so the beginning of the plot would be at 28 which is only 2 from 30 and everything else is on the plot is greater than 30 so the answer would have to be D since 75% would be too little coverage of the plot
5 0
2 years ago
REALLY CONFUSED CAN SOMEONE HELP!!
Olenka [21]

Answer:

We have 7.2 / a = 6 / -4;

Then a = ( - 4 x 7.2 ) / 6;

a = - 28.8 / 6;

a = - 4.8;

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Write an equation to represent the following statement.
FrozenT [24]

Answer:

12*k=84

k = 7

Step-by-step explanation:

Product means multiply  and is means equals

12*k=84

Divide each side by 12

12k/12 = 84/12

k = 7

4 0
3 years ago
Portia graphed 3 points from the equation x = 6 on a coordinate grid. She graphed (6, 1), (6, 3), and (6, 4). She drew a straigh
V125BC [204]

Answer: The answer is

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What fraction is bigger? 3/7 or 5/12. let me know the method.
    10·1 answer
  • I'm a bit confused. Can someone help?
    8·1 answer
  • Adrian paid $465.60 for 120 rubber pads for the bottom of his store's chairs. How much did Adrian pay for each rubber pad? Dameo
    13·2 answers
  • The total cost for 4 people to ride the bus if the fare of $0.75 is increased by d dollars??
    5·1 answer
  • Dmitri brought 28 ounces of trail mix for $3.92. What is the unit rate?
    10·1 answer
  • What is the Rate of change?
    8·1 answer
  • Included picture<br> Question is not hard so please answer correctly
    15·2 answers
  • What number must be added to 13,875 to result in a sum of 25,884?<br> !1!!!
    12·2 answers
  • At a local college 100 students were asked about their major fields of study. The results are shown below. What is the probabili
    6·2 answers
  • the figure below has an volume of 108^3 in and a height of 9 in. what are the possible dimensions of the base?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!