Answer:
0.333333333
Step-by-step explanation: its goes on forever never stopping
<span>A
−10 + 16 = 6
........................................................</span>
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
T= total cost
n= number of days
Total cost equals the cost per day times the number of days plus the fee.
T= $39n + $65
substitute 5 for n
T= 39(5) + 65
T= 195 + 65
T= $260 total cost
Hope this helps! :)