Answer:
1.110
Step-by-step explanation:
I hope that help's
Answer:
i have made it in above picture
hope it helps
Answer:
21-7x
Step-by-step explanation: gather like terms
25-4=21 -9x+2x=-7x
$128
We have the rate “$176 for 11 hours of work”
Find the unit rate of dollars per hour by:
Divide 176 ÷ 11 = 16
UNIT RATE: $16 per hour
Now find how much dollars for 8 hours by:
Multiply 16 • 8 = 128
FINAL ANSWER:Mary would earn $128 for 8 hours of work
BRAINLIEST?
Have a nice day!
-SpaceMarsh :D
Answer:
78
Step-by-step explanation:
The measure of an exterior angle of a triangle is equal to the sum of the opposite interior angles.
x = 31 + 47
x = 78