Answer:
Cost of one doughnut = $1.25
Step-by-step explanation:
Doughnut Cost
3 3.75
1 x

Answer:
Student B did the problem corectly
Step-by-step explanation:
Student a did 3*4 while student B did 3*3*3*3 which would equal 27
I think the answer is 406/81.
Answer:a point or a line
Step-by-step explanation:
Answer:
x = 2
Step-by-step explanation:
expand the brackets firstly,
so 12x-4 = 20
then add the -4 onto the other side
so 12x = 24
then divide 24 by 12 to get x
so x = 2