Answer:
The new point is (-3,-1)
Step-by-step explanation:
yessir
The answer is D. You just need to multiply .42x71.hope this helped you out!!!
Answer: $0.20
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces in 1 pound, so divide $3.20 by 16 to get the price of dollars/ounce
3.20/16 = $0.20/ounce
Answer:I think is A
Step-by-step explanation: