1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Liula [17]
3 years ago
14

Whats the unit rate of $112 in 8hours

Mathematics
1 answer:
jeyben [28]3 years ago
4 0
To find the unit rate, we just divide.

\sf112\div8=14

So the unit rate is 1 hour = $14.
You might be interested in
Put these in order from Smallest- 5^2, 2^4, 3^3, 1^8
Marysya12 [62]
Your answer is alredy in order
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much times does 42 go into820
kirill115 [55]
You divide 820 by 42 and the answer comes out to be 344.4 it has a decimal because it doesn't divide equally
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which one is true show work for all
Nataly [62]
C and D is true and others are false
7 0
3 years ago
What is the absolute value of each number 2 1/3
Arlecino [84]
They are already both positive numbers, so the absolute value of 2 is 2, and the absolute value of 1/3 is 1/3.
8 0
3 years ago
If the coin removed is blue, what is the probability of drawing a red coin after three red coins are put in the bag to replace t
LekaFEV [45]
This question cannot be answered with the details provided. How many coins are there to start with? Probability works by taking favorable outcomes divided by total outcomes. Without the total number of either, any question like this is impossible to solve.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer to 15 divided by 9375
    11·1 answer
  • A) 12 ft<br> b) 21 ft<br> c) 63 ft<br> d) 81 ft
    14·1 answer
  • What does m represent in the equation y=mx + b?
    7·2 answers
  • A car travels 350 miles on 20 gallons of gasoline. How many gallons will be used to travel875 miles under the same conditions?
    5·2 answers
  • The distance to the grocery store is<br> 13.456 miles. Round this distance to<br> the nearest tenth,
    14·2 answers
  • Find the circumference of the circle. please hurry
    11·1 answer
  • I don’t need any work for it i just need the answer
    14·1 answer
  • Potrzebuję na teraz pls
    15·1 answer
  • The manager of a food store noted that for every 20 persons who visit the store, they sell 6 burgers at $2.35 each, 8 aerated dr
    9·1 answer
  • Workout the equation of the line wich has a gradient of 3 and passes through the piont (-1, 3)
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!