<em>The</em><em> </em><em>right</em><em> </em><em>answer</em><em> </em><em>is</em><em> </em><em>√</em><em>7</em><em>4</em><em> </em><em>units</em><em>.</em>
<em>Pl</em><em>ease</em><em> </em><em>see</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em><em> </em><em>for</em><em> full</em><em> solution</em>
<em>H</em><em>ope</em><em> it</em><em> helps</em>
<em>Good</em><em> </em><em>luck</em><em> on</em><em> your</em><em> assignment</em>
Answer:
Y E S : )
Step-by-step explanation:
The first package is 4 oz (1/4lb) at 79cents = 19.75 cents/oz
Second Package is 8 oz at 1.59 = 19.875 cents / oz
So the first package is cheaper per ounce.
Answer:
Step-by-step explanation:
42)1.50/6=0.25
43)3/2=1.5
44)1x2=2