1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sweet-ann [11.9K]
3 years ago
12

What is larger 2.044 or 2.04

Mathematics
2 answers:
LekaFEV [45]3 years ago
8 0
2.044
2.044-2.04=0.004
Rudik [331]3 years ago
4 0
2.044 by just 0.004 units
You might be interested in
A sphere has a radius of 7 millimeters. A second sphere has a radius of 4 millimeters. What is the difference of the volumes of
fiasKO [112]

Answer:

Step-by-step explanation:

volume V1=4/3 π(r1)³=4/3 π×7³

V2=4/3 π(r2)³=4/3 π×4³

V1-V2=4/3 π(7³-4³)=4/3π(343-64)

=4/3×π×279

=4π×93

=372π mm³

5 0
3 years ago
A sphere is inscribed in a cube with a volume of 8. cubic yards. What is the surface area of the sphere?​
IgorLugansk [536]

Answer:

64

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
If M is in the interior of ∠RTD, m∠RTM = 40°, and m∠RTD = 65°, then m∠MTD = .
ASHA 777 [7]

Answer:

MTD = 75

Step-by-step explanation:

RTD + RTM + MTD = 180

     65 + 40 + MTD = 180

            105 + MTD = 180

Subtract 105 from both sides.

                      MTD = 75

Don't forget to mark me brainliest : )

4 0
3 years ago
Richard practice each of three piano solos for 5/12 hour expressed in simplest form how long did he practice in all
kkurt [141]
5/12 hour = 1 piano solo's
15/12 hour = 3 piano solo's

Simplifying 15/12 hours we get:
<u>1.25 hours also known as 1 hour 15 minutes</u>
8 0
3 years ago
Timed test
marysya [2.9K]

Answer:

The correct answer should be 5,130

Step-by-step explanation:

the 3 in 513 is in the ones place, if it were ten times greater than 3 that would be 30, or a 3 in the tens place, the 3 in the number 5,130 is in the tens place, making that the correct choice

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 8/9 times 4/7
    5·1 answer
  • A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • What’s the measure of angle X ?
    6·2 answers
  • Gavin agrees to buy a 6-month package deal of monthly gym passes and in turn receives a 15% discount. Write an algebraic express
    9·1 answer
  • Help pls!
    5·1 answer
  • Which relation is a direct variation that contains the ordered pair (2, 7)?
    9·1 answer
  • Put these in order from least to greatest. one being the least and four being the greatest. ​
    15·1 answer
  • John makes $400 per week. What does it mean for him to get a 150% salary raise? Explain in words and then give an example showin
    13·1 answer
  • 14 % of a value is £91<br> work out the original value<br> give your answer in pounds
    8·1 answer
  • 3(x+y)^2-(xy)2 x=3 y=-5
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!