1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrei [34K]
3 years ago
13

(7×0.1)+(3×0.01)+(2×0.001

Mathematics
2 answers:
anyanavicka [17]3 years ago
7 0
.732


...............................
Lena [83]3 years ago
6 0
0.732

thats the answer

You might be interested in
Find the circumference of each circle. Use 3.14 or 22/7 for π. Round to the nearest tenth, if necessary.
zhuklara [117]

c \:  = \pi \:  \times diameter \\  \:  \:  \:  \:  \:  \:  =  \frac{22}{7}  \times 20 \: inches \\  =  \: 62.9 \: inches

7 0
2 years ago
If w÷3=3(w-1)-1 find the value of w<br><br>​
Licemer1 [7]

Answer:

3/2

Step-by-step explanation:

w/3=3(w-1)-1

w=9w-9-3

-8w=-12

w=3/2

5 0
3 years ago
How do you do this problem
Sliva [168]

Answer:


Step-by-step explanation:

sec= x

cross multiply

60 mb x 2

120 mb/29 sec

6 0
4 years ago
-10x = -210 how would i find this answer?
jeka94

To find the answer to -10x=-210 you must divide -210 by -10

-210/-10= 21

Therefore x=21

So the proper equation is -10(21)=-210

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
¿Se puede distribuir el exponente de una suma o una resta? ¿Y la raiz?
azamat
Si se puede distribuir el exponente de una suma porque si 2+3 elevado al 2 entonces el Raiz seria cuadrada de 19
6 0
3 years ago
Other questions:
  • If line t is a transversal of lines l and m, name the angle relationship of the given angle pairs.
    15·1 answer
  • You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost?
    6·1 answer
  • Pls help answer this
    9·1 answer
  • It takes Mia 49 minutes to complete 14 homework problems on average, how long did it take to solve each problem
    15·1 answer
  • Tyra has 1223 cups of sugar. If r is the amount of sugar called for in one batch of cookies,
    5·1 answer
  • The alternating current (AC) breakdown voltage of an insulating liquid indicates its dielectric strength. The article "Testing P
    14·1 answer
  • If 8 cents are needed to buy 10 pebbles, how many dollars are needed to buy 205 pebbles?
    15·1 answer
  • A local pizza shop has a membership program for frequent buyers. The membership costs $5 per month and members get a discounted
    11·1 answer
  • How many times is (x – 1) a factor of g(x) = x^4 – 6x^2 + 8x – 3?
    8·1 answer
  • The following table shows how far a bus has gone in t hours. Which of the following equations represents this information?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!