1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Hitman42 [59]
3 years ago
9

I'm a bit stuck, well uhhh you'll see. Please help!! is she 25 or 26 ? ? ?

Mathematics
1 answer:
Rudik [331]3 years ago
7 0

Answer:

25 years old

Step-by-step explanation:

19+3=22

19+6=25

19+25+22=66

she is 25 years old

You might be interested in
DUE IN 10 MINSSSS ILL GIVE BRAINLYEST!!!!
12345 [234]

Answer:

nonlinear increasing

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
A store is having a sale on chocolate chips and walnuts. For 3 pounds of chocolate chips and 5 pounds of walnuts, the total cost
mrs_skeptik [129]

Answer:

Step-by-step explanation:

3c + 5w = 16

6c + 2w = 22

-6c - 10w = -32

6c  + 2w = 22

-8w = -10

w = 10/8 = 5/4 = $1.25 per lb

3c + 5(1.25) = 16

3c + 6.25 = 16

3c = 9.75

c = $3.25 per lb

5 0
3 years ago
The length of a rectangle is 1 units more than the width. The area of the rectangle is 56 units. What is the width, in units, of
pishuonlain [190]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

56=8*7\\8-7=1The width is smaller, so it is 7.

8 0
3 years ago
What number times 3 is 18?
kobusy [5.1K]

Answer: 6

Step-by-step explanation:

6+6=12 12+6=18 thus 6 times 3 is 18

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me out please!!
AleksAgata [21]

Step-by-step explanation:

1. (fg)' = f'g + fg' (chain rule)

2 f(x) = x^5\sin{x}

\Rightarrow f'(x) = 5x^4\sin{x} + x^5\cos{x}

5 0
3 years ago
Other questions:
  • I bought a box of granola bars at the store that has a volume of 210 cubic centimeters. Which of the following could be the dime
    8·2 answers
  • 10:30 am what is the time after 8 hours and 45 mins
    6·2 answers
  • PWEASE HELP ME!! I need it ASAP
    13·1 answer
  • What is the prime factorization of 74
    11·1 answer
  • Solve for distance and solve for time
    13·1 answer
  • Help me with these simple math problems ​
    11·1 answer
  • A shopper buys a 100 dollar coat on sale for 20% off. An additional 5 dollars are taken off the sales price by using a discount
    14·2 answers
  • What is the mean of the data set?<br> 108 , 305 , 252 , 113 , 191
    11·2 answers
  • Find the measure on z.
    10·1 answer
  • A city has a 5% sales tax. Is there a proportional relationship between the cost of items before tax and the cost of items after
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!