1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Morgarella [4.7K]
3 years ago
15

Dona paints ornaments for a school play. Each ornament is as shown and is made up of two identical cones. She uses one bottle of

paint to paint 206 cmsquared. How many bottles of paint does she need in order to paint 60 ​ornaments? Use 3.14 for pi.
Mathematics
2 answers:
zavuch27 [327]3 years ago
6 0
Pi is 3.14 for sure but where are the questions?
Bad White [126]3 years ago
3 0

Answer:

The answer is 186.1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
You buy 3 books that each cost the same amount and a magazine all for 55.99. You know that the magazine costs 1.99. How much doe
kenny6666 [7]
Each of the three books costs $18
7 0
3 years ago
You have 26 cards, each labeled with a letter of the alphabet. What is the probability of drawing a card that contains one of th
UNO [17]
4/26 which simplified to 2/13

so 2/13 is the answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A large bucket of 200 golf balls is divided into 4 smaller buckets. How many golf balls are in each small bucket?
elena-14-01-66 [18.8K]

Answer:

50 golf balls

Step-by-step explanation:

200/4 is 50. I did that because it says the golf balls are DIVIDED into 4 smaller buckets.

To check the answer you do 50 times four.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Wayne is 12 mi due north of Jefferson, and Oakland is due west of Jefferson. Wayne is 28 mi from Oakland. How far apart are Jeff
bija089 [108]
The anwer is 233,000 and that is the anwer so i need a thank you
3 0
3 years ago
C) Which of these numbers is a square number?
allochka39001 [22]

Answer:9

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Gracie can purchase 5 oranges for $4 but she only wants one what is the cost of one orange
    9·1 answer
  • Which of the following is the surface area of the right cylinder below?
    14·1 answer
  • Which angles are supplementary to each other?
    14·1 answer
  • A pack of clothes pins has 1 quarter yellow 2 thirds red and the rest blue how much blue pins are there
    5·2 answers
  • Can y’all help me find the width
    14·1 answer
  • A varsity boy's basketball team has ratio of seniors and juniors that is 7:4. If the team is made up of only juniors and seniors
    5·1 answer
  • Most states and Canadian provinces have government-sponsored lotteries. Here is a simple lottery wager, from the Tri-State Pick
    11·1 answer
  • During the basketball season, you scored 72 points in 6 games. If you scored the same numbers of points in each game, find the u
    6·1 answer
  • I"ll make you brainiest if u answerthis
    8·2 answers
  • Type the correct answer in the box
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!