1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NemiM [27]
4 years ago
10

Free Points!!!! (20pts)

Mathematics
2 answers:
NikAS [45]4 years ago
8 0

Fish dont drown. So you have 5

Take 5 fish and add 8 to get 13

Fish still cant drown, so 13 fish in total.

Crown me girl

Aleks [24]4 years ago
3 0

5-3=2

2+8=10

10-2=8

OR

if you don't remove any fish coz they can't drown

5+8=13

You might be interested in
Simplify 1/4y +1 1/2+ 2 -1 3/4y -12
wel
Based on the equation you gave me, this should be your answer.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please simplify this for me?<br><br> √36a²b^4
Anni [7]

Answer:

(4)/(\sqrt(2))

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Mathematical phrase: 2x + 5 = 10<br><br> I need the english phrase
Svetllana [295]
Two x plus five equals ten
7 0
3 years ago
Gary’s Doughnuts sells a dozen doughnuts for $4.08. What is the unit cost per doughnut?
strojnjashka [21]

Answer:

0.34 is the unit cost.

Step-by-step explanation:

I will be waiting for brainliest...

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I don't know what the answer is to divide 180 in a ratio of 4:5:9
Karolina [17]
Hello there,

First you need to add together the numbers.
4+5+9 = 18
Divide the total by this,
180 / 18 = 10
Multiply each number by 10.
40:50:90.

Hope This Helps You!
Good Luck Studying :)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to solve related rate problems
    13·1 answer
  • Need Help in this math problem .
    6·2 answers
  • The results for a survey of 120 students who were selected randomly are listed below.
    15·1 answer
  • 3x+6x+4=14x-6 what Is x?
    15·1 answer
  • How can you decide if finding common multiples and common factors is helpful in solving a problem? Explain.
    14·1 answer
  • How does a consumer become more responsible or more aware?
    6·1 answer
  • Real life problem for (-10+-2)=12
    11·1 answer
  • Let's say you make a friendship bracelet to sell. It cost you $3.50 in supplies plus your time to make it. if you sell it for $7
    8·1 answer
  • ALGEBRA <br><br> identify the terms, coefficients, and constants in the expression.<br><br> 5m+9
    10·1 answer
  • Help me please - look at pic
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!