I can help if you want me to
8c-3d is the correct answer
If you do 5 divide by 4 then you can find what 1$ would be worth so ie.
5 divide by 4 is 1.25 which means that for 1$ you could buy 1.25 ounces
Answer:
15
Step-by-step explanation:
The given equation is


When we multiply we obtain the equations:


We add both equations to obtain:

Divide both sides by -7 to get:
