Answer: 29
Step-by-step explanation:
3x2= 6
4x2=8
3x5=15
6+8+15= 29
hoped I helped you a bit! Good luck! :)
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Answer:
$11390.30
Step-by-step explanation:
Discount
12916 x 0.15 = 1937.4
Discounted price
12916 - 1937.4 = 10978.6
Tax of 3 and 3/4 percent which I think is 0.0375
10978.6 x 0.0375 = 411.6975
Total
10978.6 + 411.6975 = $11390.2975
Answer:
17 feet
Step-by-step explanation:
Since a square has 4 sides, you have to do 68 / 4 to find one of the sides.
68/4 = 17
And to check, if you add up all sides...
17+17+17+17 = 68