Answer:
30 students would have to go for the cost to be the same.
Step-by-step explanation:
Bus A: $40 + ($4 * 30) = $160
Bus B: $100 + ($2 * 30) = $160
B.14
A-5 A-5 AND A-4 A-5
A-10 AND A-1
Hope it helps you
x=4 I dont know if you are trying to find the value is x
would it be 5y
well i need to know how much you are buying to know the total price XD