Here are the steps:
(3x-9)^2
(3x-9)(3x-9)
9x^2 - 27x - 27x +81
9x^2 - 54x + 81
good luck ;)
Answer:
answer for the question is 1.point R means that the unit rate is $14.00 per pound
Neither
Step-by-step explanation: