1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vinil7 [7]
3 years ago
14

6. At which coordinate would you find the triangle? *​

Mathematics
1 answer:
Rufina [12.5K]3 years ago
4 0

Answer:

what triange

Step-by-step explanation:

You might be interested in
2. A bakery makes muffins and cookies. Muffins are sold 18 to a box and cookies are sold 25 to a bag. They do not sell individua
Ksivusya [100]
A) if 18 muffins = 1 box,
1020 muffins = 1020/18 boxes
= 56.67 boxes

So they used 56 full boxes.

b) if 25 cookies = 1 bag
2820 cookies = 2820/25 bags
= 112.8 bags

So they used 112 full bags.

c) the remainders from a and b represent muffins and cookies left over.
8 0
2 years ago
Walter is conducting an experiment using a spinner with 4 equal sections. Which number of trials will lead to experimental outco
Vesna [10]

Answer:

90

Step-by-step explanation:

I took the test and 90 gives u the most variability in your outcome so ur answer is more reliable.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write a quadratic equation whose roots are -4 and one and who's leading coefficient is five
Alex

Step-by-step explanation:

- 4 and 1 are roots.

Therefore, (x + 4) & (x - 1) are factors and 5 is leading coefficient.

Therefore, required quadratic equation is:

5 (x + 4) (x - 1)  \\  = 5( {x}^{2}  - x + 4x - 4) \\  = 5( {x}^{2}  + 3x - 4) \\  = 5 {x}^{2}  + 15x - 20

7 0
3 years ago
Pls help on number 2!!
alexira [117]

Answer:

Step-by-step explanation:

the given figure is rectangle

area of rectangle=l*b

=5*6

=30 ft^2

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x.<br> (5x-11)<br> V<br> (3x - 7)º
svlad2 [7]

Answer:

1222222+1222222

Step-by-step explanation:

and then add doodod

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation of a line that passes through the point (2, 3) and is parallel to the line y = 3 over 2x + 5.
    7·1 answer
  • Jon makes a mix of salad that cost $15 using as much apples that cost $4/kg as oranges that cost $6/kg. How much of each fruit i
    14·2 answers
  • Compare. the values and order them from least to greatest. 3.65 feet 4.1 feet 3 11/16 feet
    15·1 answer
  • How do you do factor x²-49?
    10·1 answer
  • Rachel plans to study 2 hours for her next exam how might plotting her
    10·1 answer
  • If f(x)=-x+12 find f(2) &amp; give the ordered pair
    5·1 answer
  • Is six pen cost $2.10 what is the unit price of the pen?
    11·2 answers
  • Plz help I need this now right answer will get brianliest
    15·2 answers
  • Solve the equation <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Csqrt%7Bx%2B3%7D%20%2B4%20%3D%205" id="TexFormula1" title="\sqrt{x+3} +4
    7·2 answers
  • In figure 2, find x if the perimeter is 4. Does each answer make sense? Why or why not?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!