I don't think it can becauze of u count the squares and try 2 plan out the triangle u cant or i should say me i cant see a triangle being formed
Dear user,
The question that you provided is wrong.
Answer:
B=8
Step-by-step explanation:
B/4=B-6/4
4B=16B-96
96=12B
B=8
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
1480 feet
Step-by-step explanation:
180yd x 2 = 360yd
change to feet: 360 x 3 = 1080 feet
200ft x 2 = 400ft
1080 + 400 = 1480ft