4 and 6!
4*6 = 24
24 - 14 = 10
4 + 6 = 10
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
10.50/5=2.10
2.10*4=8.40
She used to earn $8.50/hr
Answer:
B trust me
Step-by-step explanation:
12 girls out of 30 were selected, so the ratio "selected:tried" if 12/30. This fraction can be simplified into

Similarly, 16 boys out of 40 were selected, so the ratio "selected:tried" if 16/40. This fraction can be simplified into

So yes, the ratio of the number of students on the team to the number of students trying out the same for both boys and girls