Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Divide the season pass cost by the daily capstone:
350 / 69 = 5.07
They would have to ski 6 days for the season pass to be less expensive
Answer:
the answer is a, unchecked growth
Answer:
6 inches
Step-by-step explanation:
IF there are 6 beads in total, that are 1 inch each, 6 x 1 would be 6, therefore its 6 inches
Answer:
<u><em>2</em></u>
Step-by-step explanation:
There are 6 sides:
3 by 4 = 3*4 = 12, no
3 by 3 = 3*3 = 9, no
5 by 3 = 5*3 = 15, no
Triangles:
Half of 3 by 4 = 1/2 * 3* 4 = 1/2 * 12 = 6, yes
The other triangle is the same, so 2