1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
antoniya [11.8K]
4 years ago
5

Answer ASPA! PLEASE

Mathematics
1 answer:
qwelly [4]4 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

The correct answer is C. not skewed

They are equal on both sides.

You might be interested in
Express the following quantities as ordinary decimal numbers: (use solution)
MissTica

Step-by-step explanation:

6.130 \times  {10}^{9}  = 9130000000

6 0
3 years ago
Which equality represents the proportion $10 is to 15 cans as $30 is to $45 cans?
Sladkaya [172]

Answer:

I'm guessing it's C because it's the only one that looks right

5 0
4 years ago
A plane leaves at 11:22 AM and arrives at 3:13 PM how long was the flight
Fantom [35]

Answer:

3 hours and 51 minutes

Step-by-step explanation:

Hope this helps!!

7 0
3 years ago
Drag the measurements to put them in order From least to greatest 7 g 7 kg seven centigrams 7 mg
Arturiano [62]

Answer:

7 mg, 7 centigrams, 7g, 7kg

3 0
4 years ago
Jamal is planting seeds for a garden nursery.He plants 9 seeds in each container.If Jamal has 296 seeds to plant , about how man
ludmilkaskok [199]
He will use 33 containers because 9 goes into 296 32.8 times but you cant have .8 of a container so you round it up to 33
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Bob raises Guinea Pigs and Chinchillas on his beachfront oasis. There are a total of 60,005 animals at the oasis. The number of
    12·1 answer
  • Need help will give brainliest:
    11·2 answers
  • Can you simplify -4X - X =
    11·1 answer
  • What is 56.23 × 104 in standard form?
    9·2 answers
  • Please help I’ll give you brainliest
    13·1 answer
  • Car rideshare services are a popular option for people needing to move about in large cities. The scatterplot shows the distance
    12·1 answer
  • Not good at math can anyone help will appreciate it a lot thank you.
    5·1 answer
  • A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
    15·2 answers
  • An employee at a paint manufacturing plant is mixing highly pigmented paint with some paint that is less pigmented. In addition
    9·1 answer
  • Convert a mark of 72 out of 120 to a mark out of 300
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!