Answer:
900,000
Step-by-step explanation:
there you go bud
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
9514 1404 393
Answer:
no solution
Step-by-step explanation:
The equations describe parallel lines. There are no values of x and y that will satisfy both equations.
In standard form, the two equations are ...
3x +7y = 21
3x +7y = -42 . . . . . with positive leading coefficient
If (x, y) values satisfy the first equation, they cannot satisfy the second equation, and vice versa.
Answer:
252/193
Step-by-step explanation:
According to the question
volume=36cm^3
Radius=3cm
Now
h= v/πr^2
=36/π*3^2
=36*7/193
=252/193cm
So u have-27, positive 36