Answer:
C
Step-by-step explanation:
A rhombus always has 4 sides, making it a quadrilateral.
Feel free to ask further questions..
Answer:
1
Step-by-step explanation:
I belive its one because 3^2 is 9 and 9+1 = 10
to make sure it not just once 3^3 is 27 and 27+1=28
Answer:

Step-by-step explanation:
Answer:
A)
- National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
- Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
-4,6) (8,-12)
square root of 12^2+-18^2
<span>square root of 144+324
</span><span>square root of 468
21.63
</span>