1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ahat [919]
3 years ago
15

Please help with the second question

Mathematics
1 answer:
saul85 [17]3 years ago
8 0

Answer:

451,435,650

Step-by-step explanation:

mark brianliest plz :)

You might be interested in
Alyssa and her 4 friends (5 people total) share 3 pizzas equally. How much of one pizza does each person get?
rodikova [14]

Answer: 1.5 pizzas

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Question 6 of 10
Vinil7 [7]
62 triangle a and 59 triangle b
6 0
2 years ago
1/6×2/3<br> show me how to do it
hodyreva [135]
Multiple 6 with 3 and 1 with 2
2/18 = 19
7 0
3 years ago
5. At Euclid Middle School, of the 30 girls who tried out for the lacrosse team, 12 were selected and of the 40 boys who tried o
kondaur [170]
For the girls:

12:30

Simplifying it, we get:

6: 15
2: 5

For the boys:

16:40

Simplifying it, we get:

8:20
4:10
2:5

So yes, the ratios are both the same for boys and girls.
4 0
3 years ago
Can you please show work please
-BARSIC- [3]

Answer:

1) y = 3x+5

2) y =  \frac{1}{2}x-4

3) y = -x + 0

4) y = -\frac{5}{3}x+8

5) y = \frac{3}{5} x - 7

Step-by-step explanation:

y = mx+b

In slope-intercept form, these are important to know:

- y and x should stay as variables

- m = slope of the line

- b = y intercept

Using the facts above⬆, we can solve these problems

Remember: Substitute m and b using the given information

1) y = 3x+5

2) y =  \frac{1}{2}x-4

3) y = -x + 0

4) y = -\frac{5}{3}x+8

5) y = \frac{3}{5} x - 7

Hope this helps :)

Have a great day!

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Can’t someone help me on this please I give 15 points
    6·2 answers
  • If they purchase one computer and five games how much do they spend before sales tax
    12·1 answer
  • Help needed asap deadline is approaching
    10·1 answer
  • Use algebra tiles to find (8x2+4)-(8x2+2)
    11·1 answer
  • I NEED HELP NOW WHAT IS 2+2
    12·2 answers
  • A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
    5·1 answer
  • 4. Which of the following is an arithmetic sequence?<br>A. 4, 1, -2,-5, -8 B.4,-12, 36, -108​
    6·2 answers
  • Of the students in your class, 12% are left-handed. What fraction of the students are left-handed? Are there more right-handed o
    10·1 answer
  • A group of college students is conducting a survey to determine the average age of Walmart shoppers. Should they poll every Walm
    11·1 answer
  • Melinda has 56 flowers that she wants to plant in her garden. If she wants to arrange the flowers into 4 equal rows, how many fl
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!