1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
grin007 [14]
3 years ago
14

Micheala drives 825 miles to Cali the trip takes her 17 hours she uses 38 gallons of gas on the trip which costs her $125 find h

er speed find her gas mileage find the unit price she paid for gas
Mathematics
1 answer:
In-s [12.5K]3 years ago
8 0
48.53 mph
21.71 MPG
$3.29 per gallon
You might be interested in
Follow me on brainy,and what is a+b+z+fg-y+up+f+r=​
pickupchik [31]

Answer:

Sure why not.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Please answer a few questions. :)
hichkok12 [17]
Sorry I can't read it,
 otherwise i would be happy to help you

8 0
3 years ago
What will happen to the mean of the data below if the outlier, 57, is added? 23,28, 27, 25,25,22,25 A.The mean will not change B
Anvisha [2.4K]
Answer is c (there is not a enough info given)
3 0
3 years ago
Which of the following number sentences is an example of the identity property? Select all that apply.
ArbitrLikvidat [17]

I think one is 8.7 + 0 = 8.7

7 0
3 years ago
Given 3X - Y = -13 solve for y
Yanka [14]
Maybe u should do inverse operation on both sides idk but just try it
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Subtract 28 from 54, and then subtract that difference from 32.
    9·2 answers
  • Work that is unpaid is called what
    9·2 answers
  • After 6 months the simple interest earned annually on an investment of $6,000 was $463. Find the interest rate to the nearest te
    12·1 answer
  • WILL MARK THE BRAINIEST!!! LOTS OF POINTS!! HELP NOW
    8·1 answer
  • An egg of a particular bird is very nearly spherical. The radius to the inside of the shell is 4 millimeters and the radius to t
    7·1 answer
  • Density is the ratio of mass to volume 83 l jug of honey has amassed a 4.5 kg
    9·1 answer
  • 6. Mrs. Sam buys pencils for $15 per one hundred packs.
    8·1 answer
  • It this right y=-5x+2<br> Please no files or links!
    14·1 answer
  • (Please 75 points if answerd need this is 1 min)
    6·1 answer
  • I have no clue on this one either
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!