1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Lady_Fox
[76]
3 years ago
8
Which measurement would Jordan need to know when ordering bricks for her patio?
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
V125BC
[204]
3 years ago
5
0
C. the area because you need to know how large of a space to fill with bricks.
Send
ozzi
3 years ago
4
0
C. The total area of the patio.
If you don't know the area you can't know how many bricks you need.
Send
You might be interested in
The 5 in 6.052 has 1/10 the value of the 5 in _____? a)0.815 b)53.2 c)4.45 d)7.5
olasank [31]
Would it be a correct me if im wrong
3
0
3 years ago
HELP ME PLSSSSSS<br><br> if f(x) = 2x-3/5 , which of the following is the inverse of f(x)?
neonofarm [45]
The answer is (5x+3)/2 . So it’s A .
8
0
2 years ago
9
iogann1982 [59]
Okay thanks for letting me know I love you love love bye
4
0
2 years ago
Please Help Me Answer this question
slamgirl [31]
The answer is 3/5
Just keep the distributive property in mind.
7
0
3 years ago
I need help solving this question.<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B3%7D%7B5%7Dx%20%20%3D%20%20%5Cfrac%7B1%7D%7B4%
Lynna [10]
Answer:
x=5/12
Step-by-step explanation:
x=5/12
8
0
3 years ago
Other questions:
Can someone help me solve for b? 2(b + 3) = 12
5
·
2 answers
Which of the following best describes the algebrate expression 15x+8
13
·
1 answer
on an airplane there are two on the left side in each row and three seats on the right.There are 24 seats on the right side of t
10
·
2 answers
Calvin paints pictures and sells them at art shows. He charges $ 56.25 for a large painting. He charges $25.80 for a small paint
9
·
2 answers
What is the unit rate for 15 apples eaten in 5 minutes for 15 apples eaten in 5 minutes
11
·
1 answer
Which value for x makes the sentence true? 1/10 + x = 1/7
13
·
1 answer
A music store buys instruments and then sells them for 30 % more than they paid
8
·
1 answer
a rectangular plot has a perimeter of 124cm. The width is 2cm shoter than the lengh.What is the area of the rectangle?
7
·
2 answers
Help me please I'm very confused about this!
9
·
1 answer
What is the total cost of 1.2 cubic yards of soil if it sells for $24 per cubic yard ?
6
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!