1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erik [133]
3 years ago
9

A 5-pack of popsicles costs $0.95. What is the unit price?

Mathematics
2 answers:
Rainbow [258]3 years ago
4 0
Unit price - price of one
0.95/5= 0.19p
hope this helps
Mrrafil [7]3 years ago
3 0
Someone already answered the question but I need those 5 points so hello (:
You might be interested in
Please help! refer to picture !<br><br>edit: nvm
g100num [7]
Wat??????????????????
7 0
3 years ago
HELP QUICK. By combining three equations, it can be shown that a2+b2=c2. One of the equations is c=e+f. Which of the following c
Alinara [238K]

Answer:

bc=eb and ca=fa

please tell me if this is actually the right answer

Step-by-step explanation:

bc=eb and ac=fa is wrong

bc=eb and ca=fa is right

cb=eb and ac=fa is wrong

ba=eb and ab=fa is wrong

8 0
3 years ago
Find the value of each.<br><br> 4 boxes of pasta at $1.25 each
____ [38]

Answer:

The total of all the boxes would be $5.00.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of each variable in the parallelogram.
kenny6666 [7]

Answer:

n = 12 , m = 5

Step-by-step explanation:

since it is said it is a parallelogram so opposite sides are equal

n = 12 (being opposite sides of parallelogram)

m + 1 = 6 (being opposite sides of parallelogram)

m = 6 - 1

m = 5

Hope it will help :)

7 0
3 years ago
What 2 pieces of information will the discriminant give you?
torisob [31]

Answer:

the number

the type

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Linda and Carrie made a trip from their hometown to a city about 200 miles away to attend a friend's wedding. The following char
    11·1 answer
  • Congruent figures triangle please help
    13·1 answer
  • Thor deposited $190 into a savings account. The account earns 75%
    8·1 answer
  • CAN SOMEONE HELP REALLY QUICK?
    8·1 answer
  • How can I solve this polynomial (x^4+4x^3-x-4)/(x^3-1)
    6·1 answer
  • A box contains orange balls and green The number of more four the number of orange If there 38 balls how many green balls and ho
    14·1 answer
  • The amount of calories you consume after eating x
    8·1 answer
  • 30 points available will give brainliest plz helpp need soon<br>i need it quick
    14·1 answer
  • I'm giving a free brainliest to the first person who can answer my question. What is the fifth word of the national anthem? ​
    15·1 answer
  • What is the length of line segment kj? 2 startroot 3 endroot units 3 startroot 2 endroot units 3 startroot 3 endroot units 3 sta
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!