1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erik [133]
2 years ago
9

A 5-pack of popsicles costs $0.95. What is the unit price?

Mathematics
2 answers:
Rainbow [258]2 years ago
4 0
Unit price - price of one
0.95/5= 0.19p
hope this helps
Mrrafil [7]2 years ago
3 0
Someone already answered the question but I need those 5 points so hello (:
You might be interested in
Write an equation of the line passing through point P(4,3) that is parallel to the line y = 1/2(x+4).
vladimir2022 [97]

y =  \frac{1}{2} x + 1
4 0
2 years ago
What is the compatible number of 3700 divided by 9
baherus [9]
The answer should be 411
5 0
3 years ago
Please help!! and please show the work and the answer!!
kumpel [21]

Company 1: (24 + 26 + 28 + 23 + 21) / 5 (this is how many numbers added together) = 24.4

Company 2: (6 + 32 + 9 + 31 + 21) / 5 = 19.8

Company 3 (15 + 15 + 15 + 15 + 15) / 5 = 15

Company 4: (13 + 10 + 45 + 12 + 15) / 5 = 19

Company 1 has the longest average commute time per employee.

5 0
2 years ago
Plz solv this please guys
exis [7]

Answer:

x is 130 degrees. y is 80 degrees.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with this question?
notsponge [240]
The answer is forty inches
3 0
2 years ago
Other questions:
  • John and 3 friends are going out for pizza for lunch. They split one pizza and 4 large drinks. The pizza cost $13.00. After usin
    10·2 answers
  • If Company X has 1600 employees and 80% of those employees have attended the warehouse training course how many employees have y
    12·1 answer
  • write an equation in point-slope form and slope-intercept form for a line that passes through point(4,-1) and has a slope of -3
    5·1 answer
  • Mike sales recreational vehicles. He makes $2600/month plus 3% commission. If he
    11·1 answer
  • Answer?? please answer
    8·1 answer
  • What is the mode for the following numbers 67 76 67 76 67 23 32 23 32​
    14·2 answers
  • I need this answer as soon as possible
    13·1 answer
  • I’m taking my permit test in two days any tips?
    10·1 answer
  • ANSWER ASAP PLSSS
    12·1 answer
  • (ASAP) i need help plsssssszzz
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!