DONT CLICK THE LINK!!!
THEY WILL FIND YOU ADDRESS
I REPEAT DONT CLICK THE LINK!!!!!!
He spent $52 on sandals. I got this by multiplying 65% by $80 and got $52.
In short answer $52
30% of £10 = £3
30% discount = £10 - £3 = £7
Cake costs £7
Answer:
18 km/hr
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, we must find the rate in kilometers per hour.
Let’s divide the total kilometers by the total number of hours.
unit rate = kilometers/hours
Juan rode 72 kilometers in 4 hours.
unit rate = 72 kilometers/ 4 hours
unit rate = 72 km/4 hrs
unit rate = 18 km / hr
The unit rate is 18 kilometers per hour.