1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Finger [1]
3 years ago
7

Help me with this math problem please, only this part because I can't seem to solve the last one, I'd like an explanation but it

is not necessary for the assessment

Mathematics
1 answer:
jonny [76]3 years ago
4 0

Why....

________________

You might be interested in
Help Me With This Show Work If You Want
puteri [66]
Use the Pythagorean therm , you know the a^2+b^2=c^2 
8 0
3 years ago
What are the positive and negative square roots of 1,6007
Dmitry [639]

Answer: 126.52

Step-by-step explanation:

The square root of 16,007 is approximately 126.52

There are no negative square roots

4 0
3 years ago
Pam is looking for a new car. She has test-driven two cars but can only purchase one. The probability that she will purchase car
laiz [17]
I am pretty sure it would be either .20 or .12.
5 0
3 years ago
Select all expressions that are equivalent to -36x+54y-90
xz_007 [3.2K]

Answer:

We need to know what expressions we can select from to help you. Sorry!

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Help please !! and i’ll mark brainliesttttt
Finger [1]

Answer: A

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the missing value for y?<br><br> a.)62<br> b.)60<br> c.)38<br> d.)21
    9·1 answer
  • What’s the estimate of345,245+567,321
    9·1 answer
  • What are the factors of the expression below? -x+2x+35
    5·2 answers
  • The area of the United States is 3,794 100 square miles. Which is the best estimation of this area?
    6·1 answer
  • You are studying for your final exam of the semester. up to this point,you recieved 3 exam scores of 76%,99%, and 86%. to reciev
    13·2 answers
  • Mr. Jones must pay his electric bill and his phone bill each month he also pays for one round of miniature golf and a monthly ci
    15·1 answer
  • Solve for x I need this done by tonight please help
    5·2 answers
  • 13 divided by $85.02
    7·2 answers
  • Gary’s Doughnuts sells a dozen doughnuts for $4.08. What is the unit cost per doughnut?
    10·2 answers
  • for every 15 students who run track there are 7 students who play baseball there are 112 more students who run track than play b
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!