1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DerKrebs [107]
3 years ago
10

Help its math thanks ig

Mathematics
1 answer:
Finger [1]3 years ago
8 0

Answer:

420

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If the diameter of a circle is 12 feet, then the radius of the circle is
zhuklara [117]
The radius is 6 feet. The radius will always be half of whatever the diameter is
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the inverse of f(x)=7.50x
m_a_m_a [10]
there is no inverse though
8 0
2 years ago
How do you solve <br> -32+2a=0
Semmy [17]
If you're solving for a, you would add 32 to both sides
2a=32
then you would divide by 2
a=16
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
When x is decreased by 129 and then that number is multiplied by 129, the result is 129. What is the value of x?
myrzilka [38]

Answer:

Step-by-step explanation:

twice the difference of a number and 3 is added to 4

4 0
3 years ago
13) (3,1) and (0,-4)
melamori03 [73]
Could you elaborate on the question?
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. If i have 16 triangles. How many would be needed for me to shade if i had a percentage of 75%.
    9·2 answers
  • Can anyone help me solve a trigonomic identity problem and also help me how to do it step by step?
    5·1 answer
  • Grant is trying to make money to help pay for college by taking a job with Brian’s bike taxis if Baltimore. He has an agreement
    12·1 answer
  • $855 in an account for one year at a 6% interest rate . can you help me ?
    13·1 answer
  • A1<br> B2<br> C3<br> D4<br> what is it
    7·1 answer
  • After 6 hours, a driver had traveled 390 miles. how far had the driver traveled after 4 hours
    11·1 answer
  • A 7-meter roll of red ribbon costs $2.52. What is the unit price
    13·2 answers
  • What is the interest on $8000 that is Invested at 6% for 3.5 years? Round to the nearest cent
    9·1 answer
  • Robert ate a carton of yogurt that contained 260 calories, a sandwich
    13·1 answer
  • Math!! please helpp!!!
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!