1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tasya [4]
3 years ago
13

What is the answer to the multiplication problem 4×3

Mathematics
1 answer:
nika2105 [10]3 years ago
8 0

Answer:

4x3=12

Step-by-step explanation:


You might be interested in
2x-10= -6<br> what is x i need help fast
larisa86 [58]

Answer: 2

Step-by-step explanation: add 10 to both sides so -10+10=0 and -6+10=4

then you have 2x=4 simplify

8 0
3 years ago
A baby elephant weighs 250 lb,
Sladkaya [172]
Tons would be 0.125
and Kg would be 113.636
5 0
3 years ago
What is the exact distance between the point (-2,-1) and the point (6,8)
RUDIKE [14]
The answer is B. Use distance formula...

d =  \sqrt{(6 + 2) {}^{2}  + (8 + 1) {}^{2} }
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for $ 3.60. What is the unit price?
svetlana [45]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
1/3 of Murka’s age is twice as much as Ivan’s age. What is the ratio of Murka’s age to Ivan’s age?
Korvikt [17]

Answer:

6:1

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • You helped a friend move a short distance recently. The friend rented a
    12·2 answers
  • Choose all the options that describe the result of the multiplication
    7·2 answers
  • 5x-11+3x=2+8x-13 always true, never true, or sometimes true
    12·1 answer
  • 21 is 35% of what number?
    15·1 answer
  • tom and sonia both mowed lawns ladt week. Tom mowed five lawns and charged $10.75 per lawn. Sonia mowed four lawns but charged $
    8·2 answers
  • An expression is shown. 1/6 + 1/6 What is the value of the expression?
    12·2 answers
  • HURRY UP PLEASE I RLLY NEED THIS........ On a coordinate plane, the field is 1 unit up and 1 and one-half units to the left. The
    14·2 answers
  • A store buys 8 sweaters for $72 and sells them for $370. How much profit does the store make per sweater?
    5·1 answer
  • A couch and coffee table cost a total of $1272. The cost of the couch is two times the cost of the coffee table. Find the cost o
    7·2 answers
  • Which values from set 1,2,3,4,5 make the inequality true n + 2 &lt; 6
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!