Answer:
C=0
Step-by-step explanation:
Answer:

44000(1+.0825)^10=$97214.65≈$97215 to the nearest dollar
It would cost somehow less than $1000 and you would know that because 347 students is a large number, but since it hold 44 students in each bus, it’ll take not to long to get to 347. So since each bus is $95, it would at least reach to 700+
(All is estimated)
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.