Answer:
3 x= 9
3x-4+4=5+4
Step-by-step explanation:
........
Answer:
$0.17
Step-by-step explanation:
If apples are $0.50 per pound and there are 3 apples in a pound, you can do $0.50 divided by 3 to find the cost per apple.
0.5 / 3 = 0.16666 which rounds to $0.17
Here is your answers worked out !
Answer:

Step-by-step explanation:
If the solutions are x=-4 and x=3, then it must have factors (x+4)(x-3). Assuming there is no GCF or leading coefficient other than 1, multiply with FOIL to find the standard form.

Yes it is (10x-y)^2 is the answer of it