It will be 23.2
just divide it if u have to round also do that
Answer:
a
Step-by-step explanation:
Step by step by its the thirds pne
You paid $4.76 total for 7 notebooks. To figure out how much each individual notebook cost, you divide the total cost by the number of things you bought, so
Cost of One Notebook = Total Cost of Notebooks / Number of Notebooks = $4.76 / 7 = $0.68
This is the unit rate.
To buy three notebooks, you just calculate the total cost of three notebooks at this price point, so
Cost of Three Notebooks = Cost of One Notebook * 3 Notebo0ks = $0.68 * 3 = $2.04