1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veseljchak [2.6K]
3 years ago
9

Sorry last one :Multiply. 2√⋅5√⋅11

Mathematics
2 answers:
DIA [1.3K]3 years ago
4 0
Hey! You just have to square root the 2 and 5 then multiply by 11 so the answer I came up with is 34.78505426185218

I hope I helped!

mamaluj [8]3 years ago
4 0

Answer:

√110

Step-by-step explanation:

You might be interested in
find five solutions of the equation y=20x. select integers for values for x starting with -2 and ending with 2
Nataly_w [17]

Answer:

-440, -4440, -44440, -444440, -4444440

Step-by-step explanation:

First, let's find values for x which start is a -2 and end with a 2.

-22

-222

-2222

-22222

-222222

Now we can find the y value by multiplying each term by 20.

-22 --> -440

-222 --> -4440

-2222 --> -44440

-22222 --> -444440

-222222 --> -4444440

7 0
3 years ago
Determine which equations have the same solution set as – x + = 6x by recognizing properties, rather than solving. Check all tha
4vir4ik [10]

Answer:

1, 2, and 6

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which number represents the sum of -8 and -i?<br> 0 87<br> O -87<br> O --8-7<br> 0 -8 +7
mafiozo [28]

Answer:

-8+i

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A slice is made parallel to the base of a right rectangular pyramid.
Bess [88]
Look like whatever <span>3.5×2</span> is. (7)
7 0
3 years ago
Burger King sells burgers for $3.50 per burger. On Fridays, you can buy 2 burgers and get 1 free. They sold 500 burgers in 1 wee
faust18 [17]

Answer:

More information is needed, maximum weekly profit is $1750.

Step-by-step explanation:

The maximum profit would assume Burger King does not sell any burgers on Friday, therefore all 500 burgers were sold at $3.50. 500*$3.50 = $1750 in maximum earnings for the week. More information is needed about the split between the burgers sold over the week.

Maybe the question was trying to say 500 burgers were sold on Friday. In that case, assuming every customer got three burgers, 500/3 = 166.6 customers, rounding down because you cannot have half a customer, 166 customers on Friday. Each customer paid for two burgers 166*2*$3.50 = $1162 in earnings on Friday.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The diagram shows corresponding lengths in two similar figures. Find the ratio of the areas of the two figures.
    10·2 answers
  • Maureen spent $34.05 on 3 fancy pens. How much did each pen cost
    7·2 answers
  • FG : GH is 1:3 and FH = 12
    13·1 answer
  • If x=2+√5 find the value of x²-1/x²
    13·2 answers
  • What is the answer for 5 × [(8 + 2) − (16 − 9)]
    10·1 answer
  • What is Two thirds of four forths-fifths of a dozen
    11·1 answer
  • Ab and bc length and midpoint
    5·1 answer
  • A car travels at an average rate of speed of 75 miles per hour. How many hours would it take you to
    7·1 answer
  • Set up equations and solve them to find the unknown numbers in the following cases:
    12·1 answer
  • Second part to my question ToT Plz help Double points :D
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!