1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
baherus
[9]
3 years ago
13
Molly can either take her lunch or buy it at school. It cost $1.95 to buy lunch. If she wants to spend no more than $30 each mon
th, how many lunches can she buy at most?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
ICE Princess25
[194]
3 years ago
3
0
The answer is 16 days because 30/ 1.85 = 16 days
Send
You might be interested in
A Pizza maker can make 8 pizzas in 12 minutes. What is the Pizza maker's unit rate?
fiasKO [112]
The Pizza maker can make 1.5 pizzas in 1 minute.
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
5x^2-23x+12<br>this is the question im stuck on
AURORKA [14]
Rewrite it as 5x^2 -20x-3x+12
then (5x^2 -20x)(-3x+12)
then use gcf and u will get the answer in a binomial form
8
0
2 years ago
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS!!<br><br> Simplify.
NNADVOKAT [17]
Answer:
<u>Step-by-step explanation:</u>
÷
=
÷
=
x
=
8
0
3 years ago
HELP PLEASE <br> HOW DO I DO THIS?????<br> WHAT IS IT????
GarryVolchara [31]
Answer:
1
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
A Ferris wheel has a diameter of 50 meters and makes one revolution every 15 minutes
Anni [7]
Answer:
18
Step-by-step explanation:
3
0
2 years ago
Other questions:
What is the interquartile range of 10,3,7,6,9,12,13
6
·
1 answer
Mary lives 100 meters away from Bill. Whats her speed if she reaches Bill in 50 seconds?
11
·
1 answer
Select the correct answer from each drop-down menu. Rewrite the formula to find voltage. The formula for electrical power (P, in
8
·
1 answer
It rained 9 days in March. What percent of the month did it rain? (There are 31 days in March).
13
·
1 answer
During a promotional weekend a state fair gives a free admission to every 175th person who enters the fair. On Saturday there we
11
·
1 answer
Periodically, Merrill Lynch customers are asked to evaluate Merrill Lynch financial consultants and services. Higher ratings on
8
·
1 answer
The unit rate for peaches is $2.00 per pound. The unit rate for grapes is $2.50 per
15
·
2 answers
Write two expressions that are equivalent to the expression below. (9- c) +(9 -c)+(9- c) +(9- c)
14
·
2 answers
I need some help out with a question!
12
·
1 answer
Tom travels along the M1 from Leicester to London which is a distance
9
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!