1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OlgaM077 [116]
3 years ago
6

Answer these questions in order

Mathematics
1 answer:
mash [69]3 years ago
4 0

1)-6/4x+4

2)-5/3x

3)3x+2

4)3/2x+3

5)0x-1

6)1/2x+2

7)3x+4

8)-1/3x

I added some guides for you to know how to do this.

You might be interested in
43.586 rounded to the nearest tenth
Alenkinab [10]
43.600 we leared this in school so the answer should be 43.600
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Howard planted 20 trees in 4 days. Janet planted 20 trees in 6 days. How long would it take them to plant 20 trees working toget
kipiarov [429]

Answer: I would say 5 days.

Step-by-step explanation:

I added both days together and divided by 2 because there are two individuals working on 20 trees and divided equally it would be 10 and it would take 5 days because that’s half.

6 0
3 years ago
Jeremy drove 54 miles in 45 minutes.if he drove at a constant rate,what is his speed in miles per hour.
slava [35]
Speed / velocity (that's a slash) are always distance over time. divide 54 by 45
6 0
3 years ago
Which of the following relations is a function?
34kurt

Answer:

<h2>J{(0,8),(1,7),(2,6)}</h2>
5 0
3 years ago
Need Help ASAP u can see my test timer
ad-work [718]
It would be the second one if you follow PEMDAS
5 0
2 years ago
Other questions:
  • If f(x) = (3x+7)^2 ,then f(1) =
    8·2 answers
  • What is the mean of 5.6, 7.4,5.4,8.0,1.4
    14·2 answers
  • What is the value of q? <br><br> A.) 8.25<br> B.) 8.8<br> C.) 16.5<br> D.) 4.4
    7·2 answers
  • You go the grocery and purchase 13 boxes of chocolates. You also buy a game that costs $54.27. When you check out, the total cos
    14·1 answer
  • Add or subtract <br> 8/5x + 3/x
    10·1 answer
  • The volume of a cube is 125m3 if I L of a paint covers 6m2, how many liters of paint are needed to paint the outside of the cube
    15·1 answer
  • The graph of linear function k passes through the points (-3, 0) and (1, 8).
    8·1 answer
  • Mariah is studying the life cycle of the monarch butterfly. She must choose one stage in the cycle to present in science class:
    14·2 answers
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • Select the correct answer. which exponential equation is equivalent to this logarithmic equation?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!