I think it would be easier to covert the fractions to decimals here
-1.2 * 1 1/5 / 3/10
= -1.2 * 1.2 / 0.3
= -1.44 / 0.3
= - 4.8 answer
Use the formula V=AbH and 48=16h will be the second step and then divide by 16 and then you get the answer
Answer:
The atomic mass
Step-by-step explanation:
The decimal at the bottom of an element represents how much one atom of that element weighs.
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Answer:
1.7362
Step-by-step explanation Factor the expression
Use Radical Rules
Calculate the product
hope I helped :)