Answer:
61.6 - 31.4 - 8 - 138. So, A to F, F to J, J to K, and K to Escape
Step-by-step explanation:
To find circumference:
C=2πr
To find Area:
A=πr2
:)
Answer:

Step-by-step explanation:













Find the unit costs and compare them:
$1.99
---------- = $0.199/oz
10 oz
$2.99
-------------- = $0.17/oz
18 oz
Clearly, the 18 oz bag for $2.99 is the better buy, at $0.17/oz versus $0.199 oz for the 10 oz bag for $1.99.
Answer:
161 6/72
Step-by-step explanation:
50 5/8 plus 50 5/8 = 100 10/8 = 101 2/8
30 2/9 + 30 2/9 = 60 4/9
add them together which comes out to 161 6/?
Use LCM or least common multipule and it should come out to 161 6/72
Answer:
8s + 12
s=12-8
s=4
or
8s +12
s=12+8
s=20
Step-by-step explanation:
im not sure kung minus o plus kasi kung kinus mababa lang binayad nya