1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Angelina_Jolie [31]
3 years ago
15

If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?

Mathematics
2 answers:
e-lub [12.9K]3 years ago
5 0
 i think  
25 per cents

Lapatulllka [165]3 years ago
5 0
.25 each because you have three 12 dozen cookies and so you add 12 three times or times it by three which makes u have 36 total cookies and you cant divide 36 by 9 because it wouls make no since to have 4$ per cookie so you do it the other way and get $0.25 
You might be interested in
Y - 6 = 4(1 - 4)
klasskru [66]

y - 6 = 4(1 - 4)

y - 6 = 4 - 16

y - 6 = -12

y = -12 + 6

y = -6

This is a horizontal line through the point (0, -6). See below.

4 0
3 years ago
2+2=___<br><br> Y'all are working hard, so here are some points to whoever ends up answering first!
fgiga [73]

Answer:

4 plzjfhrvrhgegrg iejve iwhcrv

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Guess the song and Artis :
Vera_Pavlovna [14]

Answer:

999-Empty

Step-by-step explanation:

I ain't have anything then and I still don't have anything still, still, still

Bein' me, I rock PnB

These h03s actin' like gossip, TMZ

These drgs acting like

Moshpits squishing me

Oh my, oh me, how they kill me slowly

Lonely, I been gettin' no peace

OD, feel like OD

Low key I been looking for the signs

But all I can find is a sign of the times

3 0
3 years ago
Answer 10 thanks and explain
matrenka [14]
I think the answer is 4. 12× 1/3= 4
5 0
3 years ago
[]
Viktor [21]

Answer:

Volume equals 75.4

You can use the formula V = πr^2 to solve for the volume of a cylinder

8 0
3 years ago
Other questions:
  • EASY 20 points! Please Solve this Algebra 1 question.
    13·2 answers
  • Naomi has 3 pounds of apples and 2 1/2 pounds of grapes. If she gives 1/3 of her apples to Christine, how many pounds of apples
    12·2 answers
  • What is the sum and classification of two-fifths + start root 88 endroot
    5·1 answer
  • Help please questions are in the picture
    11·2 answers
  • How much warmer is it when the temperature is 17 degrees farenheit then when it is negative 11 degrees​
    5·1 answer
  • If an object is projected vertically upward from ground level with an initial velocity of 320 ft/sec, then its distance s above
    10·2 answers
  • Estimate the value of 48 square root to the nearest tenth.​
    7·2 answers
  • Solve and explain (x^2+2xy+y^2)(x+1)
    5·2 answers
  • What’s the answer??????
    9·2 answers
  • Given U=0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A=0, 2, 4, 6, 8, and B=1, 3, 5, 7 find n(A)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!