1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Brums [2.3K]
4 years ago
8

PLEASE HELP! I WILL GIVE BRAIN! NEED ANSWERED IN 10 MINUTE TOPS! PLEASE!!

Mathematics
1 answer:
uranmaximum [27]4 years ago
5 0

Answer:

6 is 81, 5 is the third one, 6 is 20, and 7 is 6

You might be interested in
3) A construction company uses 900 bricks to
denis-greek [22]

Answer:$570

Step-by-step explanation:If it is 900 for 2 walls, and they need 6 walls, then multiply 900 by 3. They would use 2700 bricks for 6 walls. Multiply 2700 by 0.10 to get the price for all the bricks, 270 dollars. If labor to build each wall costs 50 dollars then multiply that by 6 and add it to the 270 dollars. It costs 570 dollars to build 6 walls

6 0
3 years ago
How many sticky notes does it take to cover a jeep?
Ilia_Sergeevich [38]
I'd say 100 even, don't know if this is a real question or not.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which relation is a function?
zloy xaker [14]
<span>{(–1, 3), (5, 3), (–6, 7), (9, 0)} is the correct answer.
I hope this helped!

</span>
3 0
4 years ago
Simplify: (4x2 + 8xy + 2y2) − (−9x2 − 4xy − 7y2)
PSYCHO15rus [73]
You're answer will be C 13x2+12xy+9y2
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 2x+7=-8x-9+10 solved
ss7ja [257]

2x+7=-8x-9+10

2x+7=-8x+1

2x+6=-8x

6=-10x

-6/10=x

-3/5=x

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A rectangle is shown. The length of the rectangle is labeled 18 inches. The width of the rectangle is labeled 6 inches.
    12·2 answers
  • 3 tons of rocks cost $4,740.00. What is the price per pound?
    13·2 answers
  • Jim, Bob, Mike and Carlos are taking a road trip. At the first gas stop Jim pays $17 for gas. At the second gas stop Bob pays $1
    6·1 answer
  • Reciprocal of 1/10 = ?<br><br> Reciprocal of 16 = ?
    5·2 answers
  • HELPP im so confused
    12·1 answer
  • What value of n makes the following equation true
    15·2 answers
  • What is greater, 500 g or 0.5 kg?
    5·2 answers
  • Transversal t cuts parallel lines a and b as shown in the diagram. Which equation is necessarily true?
    7·1 answer
  • Blanca has 32 marbles. She wants to put her marbles into bags so each bag has the same number of marbles and no marbles are left
    12·1 answer
  • The total amount of money (in cents) in x dimes, (x+2) nickels, and 2x quarters. The total amount of money is ____ cents. (Hint:
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!