54/4 = 13.5
take the 2 whole numbers below 13.5 and the 2 whole numbers above 13.5
12 + 13 + 14 + 15 = 54
To find the unit price of each item you want to divide:
Fresh water:
$1.76 / 16 = $0.11
Spring water:
$2.40 / 20 = $0.12
So the statement that is true is B) Fresh water has a lower unit price of $0.11/ounce.
Hope this Helps!!
Answer:
119
Step-by-step explanation:
because if u see <EAC AND<BAD. are vertical so if u add 62°to 57° or adds up to 119
Answer:
30
Step-by-step explanation:
27 diviend by 9 = 3 so 27 +3 = 30.
11
If you replace the x with 11, the new equation would be 10+5(11)=65. First, multiply 5 and 11, your answer would be 55, then add the ten, you would get 65. Which makes the equation true, because 65=65.
I hope this helps
If you have any questions on my answer please feel free to ask :)