If there is $1,000 for the pipes, then you can buy 5 steel pipes for $500 and to plastic for 500 too.
Answer: i don't I'm sorry
Step-by-step explanation:
Answer:
Up up up up up up up up up up
Hi there! $8 per 4 bottles means price/# of bottles will give you the average price per bottle.
8/4=$2
Therefore it is $2 for 1 bottle.
Hope this helps!