Hey buddy please specify the trouble so that we can answer that
Thanks
Answer:
−3m + 3
Step-by-step explanation:
0.78 per pound is unit rate
Since 5lbs is $3.90, 0.78 is the cost of one pound.
3.90 divided by 5 is 0.78
Answer:
Please see the attachments. For reasons I cannot fathom, the Brainly censor seems to think there are unapproved words contained in this text, so I cannot post it as text. Among other things, that means you probably will not be able to copy and paste the formulas into your spreadsheet—you will have to type them.
I apologize if you are offended by any of the words contained in this answer. I hope you will take them in the intended context—a math problem about the use of Excel.
209/12 is 17.41, so 12 goes into 209 17 times.