Answer:
A (6.08)
Step-by-step explanation:
Hi! Here is how you would handle this problem :D
First, multiply 1.28 (money per pound) by 4 (whole pounds), you would get 5.12. Now be careful, because there is one more step! There are 16 ounces in a pound, so 12/16 would equal to 3/4 (75%). Multiply 1.28 by .75 to find out how much you would pay for those 12 ounces. Lastly, add 5.12 and .96 (that comes from 1.28 times .75), and you get 6.08! Hope this helped, and please leave me a brainly if you can!
Answer:
j3rfjjwdjfjahfkjahfkdjfhdkf
Step-by-step explanation: aa a a a a aa a a a a a
Answer:
a
Step-by-step explanation:
Identify what you are good at,
Subjects you are good in,
Types of careers that are in the job market
Salary of that certain career
And the type of working environment that you want to work in e.g indoors or outdoors
Plz mark as brainleast plzzz
There are no other expressions intered. Please write them too.
Answer:
It CAN be 28.30